Zajistit, aby tělo spalovalo tuky, je snadné. Pomůže keto dieta

Proteinová dieta shutterstock

Chcete zhubnout rychle a zdravě a nechcete se trápit v posilovně?

Chci spalovač tuků na míru

Různých diet jsou desítky, možná i stovky. Většina z nich je ale založena na optimalizaci stravy a na tom, že díky sportu zrychlíme metabolismus a tím hubneme. Řada lidí si však pokládá otázku, zda není možné nějak zajistit, aby tělo spalovalo tuky i jinak, než jenom při sportu. Pokud vás toto téma zajímá také, máme na něho odpověď. A uvádíme, že přesně na tomto principu je založena keto dieta. Unikátní a moderní dietní program, který je populární po celé republice.

Na čem je keto dieta postavena?

Odpověď je celkem jednoduchá, jelikož je to unikátní princip, kdy se tělo doslova donutí k tomu, že začne samo využívat tukové zásoby. Populární keto dieta je postavena na tom, že v těle vyvolá stav, který nese označení ketóza. Během něho tělo nevyužívá jako zdroj energie sacharidy, jako je tomu v běžném režimu jeho fungování. Začne pátrat po jiných zdrojích energie, které nachází právě v tucích. A tím, jak je využívá, má nejenom dostatek energie na běžné fungování, ale hlavně tělo dané tuky spaluje, což se pochopitelně pozitivně podepisuje na jejich spalování.

Oblíbená keto dieta zaujme svou jednoduchostí

Aby mohl režim označovaný jako ketóza fungovat, je třeba ho nejprve navodit. Tady je proto třeba držet se zásad, které keto dieta má. A tyto zásady nejsou ničím složitým. Je to přesně naopak. Základem je totiž úprava jídelníčku. Nejenom, že je třeba zvýšit dávky bílkovin, které budeme přijímat. Hlavně kvůli ochraně svalů. Ještě důležitější je minimalizovat příjem sacharidů. Tím, že jich tělo bude mít málo, začne hledat jiné zdroje energie. A ty najde, právě ve zmíněných tucích. Ty začne využívat jako dostatečnou zásobárnu, tím je spalovat a tak se pozitivně podepisovat na dokonalosti naší postavy. A to v podstatě nonstop, jelikož ketóza, pokud je navozena a hlavně udržena, může bez problémů probíhat i 24 hodin denně.