Jenom spalovač tuku nestačí. Při hubnutí je třeba mít i správný jídelníček

Výpočet BMI - Jaké správné potraviny jíst při hubnutí?

Chcete zhubnout rychle a zdravě a nechcete se trápit v posilovně?

Chci spalovač tuků na míru

Rozhodli jste se něco dělat se svou vahou a vaše volba padla primárně na spalovač tuků? Dobrá volba, jelikož ten vám může pomoci eliminovat tukové zásoby mnohem rychleji. Udělat je třeba i změnu ve vašem stravování. Je třeba výrazná změna jídelníčku. Jak na to? Přinášíme vám několik osvědčených a hlavně dobře fungujících rad.

Jídelníček by měl být především zdravý a také vyvážený

Jako první věc, kterou je nutné udělat, je mít jasno v tom, jaká jídla jsou pro vás ta špatná. Jedná se o všechno, co je příliš tučné, stejně jako o vše, co je příliš sladké. Jídelníček by neměl obsahovat ani jídla smažená nebo jinak připravená s nadměrným množstvím oleje. Pozor také na nadměrné množství cukru, nebo mnoho soli. I to se podepisuje na vaší váze. Místo těchto jídel je třeba zařadit pokrmy zdravější, ale zároveň výživově vyvážené. Základem by měl být dostatek bílkovin, optimální množství sacharidů, stejně jako vlákniny, vitamínů a minerálů. Abyste v dietním režimu setrvali co nejdéle, je třeba dbát také na co největší pestrost. Stále stejná strava není při dietě vhodná.

Jak rychle zhubnout? Hlídejte si kalorický příjem

Jaká jídla vynechat, to již víte. Dále je třeba myslet i na kalorický příjem. Hlavní pravidlo říká, že je třeba spálit více kalorií, než přijmout. K tomu pomůže jak spalovač tuku, tak i správná skladba a množství vašeho jídla. Cestou, jak rychle zhubnout, je také snaha donutit tělo, aby začalo využívat své tukové zásoby. Dát mu méně energie, aby bylo odkázáno na tu, co má uloženou v tukových zásobách. K tomu vede optimalizace sacharidů ve stravě. Také je dobré jíst 5x denně, čímž bude mít tělo vždy dost potřebných živin a nebude motivováno cokoliv ukládat a tedy i jakékoliv tukové zásoby nadále vytvářet. I díky tomu bude úbytek vaší váhy rychlejší a tedy i mnohem efektivnější.