Hlídáte si BMI? Toto jsou důvody, proč to dělat

BMI Kalkulačka - Víte, co je BMI prime?

Chcete zhubnout rychle a zdravě a nechcete se trápit v posilovně?

Chci spalovač tuků na míru

 

Hodnota BMI neboli hodnota Body Mass Index je velmi důležitá. Ukazuje, jak je na tom vaše váha v poměru k výšce. Danou hodnotu často zjišťuje i výživový poradce, aby věděl, jak to s vámi a vaší vahou je. Nejde o odhad nebo o náhodu, na které je založena třeba hra Sportka. Vše je počítáno podle přesného vzorce. Výpočet však snadno můžete provést i vy sami. A proč si BMI hlídat pravidelně? Toto jsou hlavní důvody. *

Budete vědět, jak na tom jste s vaší vahou

Můžete namítat, že to vám ukáže i klasická váha, a tak není nutné dosazovat další hodnoty do vzorečku. Opak je pravdou. Sice zjistíte, že vaše váha klesá nebo stoupá, ale to vám nijak nenapoví v tom směru, zda je to v normálu, nebo nikoliv. Až výpočet BMI vám řekne, jestli hodnota BMI je stále víceméně ve středu ideální váhy, nebo zda se již blíží k nadváze, nebo se blíží k podváze. V obou případech už je třeba zbystřit.

Budete vědět, kdy máte hubnout

Při pohledu na váhu těžko zjistíte, zda je vaše hmotnost stále v normálu, nebo už nikoliv. I proto by mělo být na místě pravidelně kontrolovat hodnotu BMI, která vám řekne kdy je ten pravý čas zhubnout. Kdy by měla být začnuta ketonová dieta, nebo kdy by mělo být navštíveno klasické nebo zajímavé fitness pro ženy. Pokud Body Mass Index sledujete pravidelně, podchytíte okamžik, kdy vám váha roste a potom stačí shodit jenom pár kilo a jste opět na dokonalé váze. To se dá zvládnout za pár dní nebo za pár týdnů. Rapidní změny jídelníčku a životního stylu podstupovat nemusíte.

Budete vědět, jak jste na tom s vaším zdravím

Tato hodnota vám dokáže i celkem dobře a rychle napovědět, jak je na tom vaše zdraví. A to především z toho důvodu, že obezita prvního, druhého nebo dokonce třetího stupně jasně naznačuje, že jste v těch nejrizikovějších skupinách a že je na místě se svým zdravím skutečně už začít něco dělat. Opět platí, že pravidelnou kontrolou BMI podchytíte případná rizika mnohem rychleji a tím snadněji zlepšíte své zdraví.

 

* 18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!