Rychlost spalování tuků

BMI Kalkulačka - Víte, jak na správné hubnutí?

Chcete zhubnout rychle a zdravě a nechcete se trápit v posilovně?

Chci spalovač tuků na míru

Cesta k dokonalé postavě je po teoretické stránce jednoduchá. cílem by mělo být zajistit efektivní spalování tukových zásob a dále to, aby tělo nepřijímalo nadměrné množství kalorií. V prvním případě je možné využít spalovač tuků i další metody na zrychlení metabolismu. V tom druhém je třeba upravit jídelníček. Zajímavé je také znát tempo spalování lidského těla. Na to se podíváme společně.

Rychlost spalování tuků ovlivňuje vaše momentální aktivita

Věděli jste, že vaše tělo spaluje i když nic neděláte? Tedy v takzvaném klidovém režimu? Pokud ne, získali jste důležitou informaci. Ta je spojena s pojmem bazální metabolismus, který ukazuje na množství spálených kalorií při klidové aktivitě. Příkladem může být odpočinek, při kterém spálíte zhruba 300 kJ za hodinu. Spalujete ale i při sledování televize, a to zhruba 420 kJ za hodinu. Podívat se můžeme i na několik dalších klidových aktivit, jako je třeba stání na místě – 460 kJ, nebo sezení u počítače – 500 kJ, stejně jako například hraní karet – 460 kJ. Kdo chce pouze odpočívat, ten tomu musí přizpůsobit i svůj kalorický příjem.

Jaká je rychlost spalování tuku při náročnější aktivitě?

Množství spálených kalorií zvýšíte nejenom tím, že si dáte spalovač tuků, ale i tím, že začnete s náročnější aktivitou. Jaké mohou být ty nejefektivnější? Je to třeba závodní veslování kdy spálíte 5 100 kJ za hodinu. Vhodné je také plavání, kdy v závislosti na tempu spalujete 2 800 – 4 400 kJ za hodinu této aktivity. Poměrně zajímavou aktivitou může být i sex, při kterém se za hodinu spálí dokonce až 6 000 kJ. To už je zajímavé zjištění. Zapomínat nelze také na běh, kde se podobně jako u plavání rozlišuje tempo, které následně směřuje k rozmezí 2 500 – 5 500 kJ za hodinu aktivity. Obecně platí, že čím vyšší je vaše tepová frekvence, tím rychleji váš organismus spaluje.