Jak zrychlit metabolismus

BMI Kalkulačka - Znáte indexy tělesné váhy?

Chcete zhubnout rychle a zdravě a nechcete se trápit v posilovně?

Chci spalovač tuků na míru

Co má primární vliv na hubnutí a tedy spalování tukových zásob? Je to metabolismus lidského těla. Čím je rychlejší, tím lépe jsou přebytečné kilogramy spalovány. Společně se podíváme na několik tipů, jak zrychlit metabolismus. Ten první je jasný. Jeto spalovač tuků, který dokáže metabolismus stimulovat svými účinnými látkami. Jde o metodu velmi jednoduchou a samozřejmě i efektivní. Nejde ale o jedinou.

Jak zrychlit metabolismus? Je to také pomocí jídla

Jsou i další možnosti, které pomohou k celkovému zrychlení a k tomu, že vaše kilogramy budou ubývat podstatně rychleji. Když vás zajímá, jak zrychlit metabolismus, je třeba začít už u vašeho jídla. Jsou potraviny, které vás dokážou doslova nastartovat. Je proto vhodné jíst je hned ráno po probuzení a dále si s nimi pomáhat i během dne. o jaké potraviny se jedná? Populární je zelený čaj, ale i káva. A to díky obsahu kofeinu, který je velmi dobrým stimulantem. Pomohou ale i citrusové plody, především potom grep. Zajímavou volbou je určitě i skořice, nebo jakýkoliv druh pálivějšího koření. Z toho plyne také fakt, že metabolismus zrychlíte i konzumací feferonek, stejně jako chilli papriček.

Metabolismus lze zrychlit i vhodnou aktivitou

Nejenom potraviny mohou pomáhat k rychlejšímu spalování tukových zásob. Vhodné je zvolit i správný pohyb, který také zrychlí váš metabolismus. Jak po dobu vykonávání samotné aktivity, tak i po ní. Navíc při pohybu je možné používat i spalovač tuků a tím výsledek znásobit. Ideální jsou takzvané aerobní druhy pohybu, známé i jako kardio. Pokud jde o kolektivní aktivity, přijde vhod aerobik, Zumba, nebo jumping. Pokud raději trénujete sami, nic nezkazíte během, stejně jako jízdnou na kole, popřípadě plaváním. Důležité je při každé aktivitě vyšší hodnota tepové frekvence. Ta je cestou, jak metabolismu pomoci k rychlejšímu výkonu.